Góry

 Każdy ma swoją krainę. Miejsce do którego często wraca, gdzie dobrze się czuje, gdzie znajduje to, czego potrzebuje, jak w piosence...."w górach jest wszystko co kocham....".Dla mnie sprawa jest oczywista-to miejsce ,to BIESZCZADY. Bywam tam z aparatem od wielu lat i nie przewiduję , żeby to mogło ulec zmianie.To góry, które jak pojedziesz po raz setny czymś nowym zaskoczą.To miejsce, gdzie usłyszysz jak brzmi prawdziwa cisza.Tam nigdy nie brakuje tematów do zdjęć.Każdego dnia te góry wyglądają inaczej.... .Inne są przykryte mgłą, inne w pełnym słońcu. Inaczej wyglądają wiosną , a inaczej jesienią. Zapraszam na fotograficzną wyprawę w to miejsce. Mam nadzieję ,że efektem tej "wyprawy" będzie spakowany plecak i zarezerwowane miejsce w schronisku... .No i zabierz aparat... .

 

 

 Fotografie zrobione podczas moich wędrówek po górach

Zima

  • Kategoria: Góry
  • Odsłony: 2050

 Kiedyś przed laty przyjeżdżało się tu zobaczyć  jak wygląda prawdziwa zima.Dwa metry śniegu i minus 20 na termometrze to była norma.Dzisiaj niestety kaprysy pogodowe dotarły i tu. Przed rokiem nie zastaliśmy w styczniu grama śniegu, a góry przysłaniała jedynie lekka mgła.Było jakoś dziwnie.... .Ale nawet dzisiaj , nie raz na krótko, zima pokazuje swoje prawdziwe oblicze.Wtedy wyjście w góry staje się prawdziwą wyprawą, a przez okno leśniczówki widać stada saren i jeleni, które wtedy dziwnie zbliżają się do ludzi. Wtedy mówi się "byle do wiosny....".

Czytaj więcej: Zima

Jesień

  • Kategoria: Góry
  • Odsłony: 1907

 Turyści wyjechali, na szlakach jedynie ci najbardziej zakochani w Bieszczadach.Wyczuwa się jakiś dziwny spokój.... .W górach zieleń odchodzi powoli w niepamięć i robi się bardzo kolorowo.Bieszczadzka złota jesień.Wszyscy przygotowują się powoli do zimy. Ciszę, która zapanowała wszędzie przerywa jedynie odgłos pracujących przy wyrębie lasu pił i ryk jeleni.Rozpoczęło się rykowisko... .Wyżej ,w górach pierwsze przymrozki i lodowaty wiatr...trzeba się trochę lepiej przygotować do wędrówki.

Czytaj więcej: Jesień

Lato

  • Kategoria: Góry
  • Odsłony: 1823

 Gdy przyjedziesz w Bieszczady i zobaczysz dużo ludzi to znaczy , że jest lato.To jedyna pora ,gdy szlaki zapełniają się turystami.Wiadomo....wakacje. Pogoda sprzyja wędrówkom po połoninach, które utkane są wtedy pięknymi kwiatami.Przejrzystość powietrza pozwala zajrzeć nawet daleko na Ukrainę. Latem najlepiej zobaczyć góry w samotności, o świcie.Trzeba bardzo wcześnie wstać, ale to poświęcenie nagrodzone zostanie często oceanem porannych mgieł. Opowiedzieć się tego nie da.... .

Czytaj więcej: Lato

Wiosna

  • Kategoria: Góry
  • Odsłony: 1918

 Od razu po przyjeżdżie widać , że coś się rodzi....Pierwsza zieleń przepycha się z białymi pozostałościami po zimie.Strumienie wspomagane przez topniejący śnieg wyjątkowo głośne. Na stokach i polanach zaczyna kwitnąć śnieżyca wiosenna... .Najbardziej w Dwerniczku, w rezerwacie śnieżycy wiosennej.Całe łaki białych kwiatów... .Jak zawsze na wiosnę robi się weselej... .Turystów jeszcze nie ma, więc w wielu miejscach będziesz pierwszy tego roku.... .

Czytaj więcej: Wiosna